Dzień Św. Patryka

Utworzono dnia 25.03.2024

15 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Z tej okazji uczniowie ubrali się na zielono. Niektórzy mieli na głowach zielone kapelusze i wpiętą w klapę ubrania zieloną koniczynę. Uczniowie klasy 3c wykonali koniczynki podczas lekcji z pomocą swojej wychowawczyni.

Młodsi uczniowie w tym dniu na lekcjach oglądali polski film poświęcony Św. Patrykowi a starsi w wersji angielskiej.

W budynku szkoły do którego uczęszczają starsi uczniowie na pierwszej lekcji została wyemitowana krótka audycja poświęcona wymienionemu świętu. Na przerwach grała irlandzka muzyka. Po drugiej i trzecie lekcji uczniowie mogli wziąć udział w quizie poświęconym Irlandii i Św. Patrykowi. Za poprawnie udzieloną odpowiedź mogli otrzymać drobny upominek.

Z okazji dnia Św. Patryka został zorganizowany konkurs pt. „Plakat na Dzień Św. Patryka” dla starszych uczniów. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc uzyskali nagrody książkowe i dyplomy. Trzej uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia otrzymali dyplomy i gadżety.

Nagrodzeni uczniowie

1 miejsce zdobyła Maja Szpakowska -uczennica klasy 8b