Konkurs na Tradycyjną Palmę i Pisankę Wielkanocną

Utworzono dnia 14.04.2024

Celem konkursu było:

- Poznanie i kultywowanie tradycji obrzędowej Świąt Wielkanocnych.

- Ocalenie od zapomnienia typowych dla Regionu form twórczości ludowej i powrót do tradycji związanych z okresem wielkanocnym.

- Poszerzenie wiedzy na temat polskich zwyczajów świątecznych oraz różnych technik wyrobu palm i pisanek.

- Aktywizacja uczniów w zakresie popularyzacji zanikającego zwyczaju własnoręcznego tworzenia pisanek i palm wielkanocnych.

W konkursie brali  udział uczniowie z klas 1a, 3b i 3c. Wykonali palmy, pisanki oraz stroiki wielkanocne. Obejrzeliśmy także wystawę w GOKu.

Igor Pietrucha otrzymał wyróżnienie, pozostali uczniowie pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Prace konkursowe, oraz inne o tematyce świątecznej, wykonane na zajęciach ozdobiły również naszą szkołę. Uczniowie zabrali je do domu, jako dekorację wielkanocnego stołu.

Magdalena Wojcieszek

Małgorzata Płatek